Nowa wersja enova365 2104.2.7

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym opublikowana została nowa wersja enova365, oznaczona numerem 2104.2.7. Wersja wymaga konwersji bazy danych.

W wersji udostępniono funkcjonalności związane ze zmianą ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw tj. Pakiet VAT e-commerce, wchodzący w życie od 1 lipca 2021 roku.

Zmiany dotyczą Klientów, którzy posiadają moduł Handel oraz moduły Księgowe, a co najważniejsze prowadzą działalność związaną z handlem transgranicznym.

Najważniejsze informacje o wersji 2104.2.7

W ramach funkcjonalności związanych z pakietem VAT e-commerce udostępniliśmy mechanizmy:
• Obsługa procedury OSS – to elektroniczny system (Punkt Kompleksowej Obsługi), który umożliwia rozliczenie VAT należnego w jednym kraju identyfikacji, z określonych transakcji B2C, które podlegają opodatkowaniu w różnych krajach UE.
• Obsługa procedury IOSS – to elektroniczny system, który umożliwia rozliczenie VAT należnego w jednym kraju identyfikacji (jednym okienku), z tytułu SOTI (sprzedaży na odległość towarów importowanych) o niskiej wartości (do 150 €).
• Przygotowanie deklaracji oraz wysyłki e-deklaracji dedykowanych dla OSS oraz IOSS (funkcjonalność będzie dostępna po opublikowaniu formularzy oraz schematów xsd e-deklaracji).

Instalatory
  1. Standard
  2. Multi
  3. Helper
  4. Dla systemu Android
Materiały związane z wersją
  1. Ulotka do wersji 2104.2.7